pondělí 26. září 2016

Smlouva o dílo, For Arch, úpravy interiéru, ČOV nebo jímka, návrh koupelny

Tak jsme konečně podepsali smlouvu o dílo a začíná se nám tak kreslit projektová dokumentace. Uff jeden z balvanů mi tedy spadl ze srdce. A co nás čeká dál? Stále ještě dáváme dohromady zařízení koupelen, které si necháme nacenit od partnerské firmy Natury a uděláme si i vlastní průzkum na trhu, zda by nás ta umyvadla a záchody nestály někde podstatně méně. 

V nejbližší době se chystáme do Tarkettu vybrat vynily do koupelen, jelikož ze vzorníků jsme si nevybrali a chtěli bychom to vše vidět naživo. Dále máme v plánu návštěvu showroomu Solo Door a výběr vhodných dekorů a šířek dveří. 

Mimo to jsme o víkendu navštívili For Arch a přemýšlíme jestli tedy dát ČOV nebo jímku. No řeknu vám není to jednoduché. Máte někdo zkušenosti? Co byste nám doporučili? Trochu mě zarazilo, že ČOV neumí vyhubit případné bakterie a antibiotika a proto není voda vhodná na opětovné využití na splachování. Nicméně i tak plánujeme recyklovat dešťovku na splachování. 

Na For Archu jsme koukali i po infrapanelech, ale nakonec jsme si řekli, že to první zimu zkusíme jen s čerpadlem vzduch vzduch a krbovýma kamnama. Když by to nestačilo, budeme mít připravené rozvody na přímotopy (infrapanely).

Také jsem si trochu hrála s Felixovým plánovačem, což je skvělá věcička pro plánování interiéru. Vymýšlím, kam umístit kuchyňský ostrůvek a hlavně jídelní stůl, protože kdyby navazoval na ostrůvek tak přijdu o jednu stranu ostrova a navíc mi to přijde takové nějaké nahňácané na tu kuchyňskou linku, co myslíte? Nakonec jsem ten stůl umístila trochu víc do prostoru mezi kuchyni a obývák, co vy na to? 
Nakonec jsme se ještě rozhodli pro další okno (podlouhlé) do ložnice, bude nad postelí asi ve 190 cm výšce a uvažujeme i o malinkém okénku do malé koupelny. Přece jenom rychlé vyvětrání páry od sprchy oknem je stejně nejlepší. 

No a nakonec jsem dala dohromady dvě finální verze velké koupelny. Manžel si tam ještě vymýšlí nějaké blbosti, ale já ho přesvědčím. Podle mě to jsou nejlepší varianty, předměty jsou od sebe v dostatečné vzdálenosti. Která varianta se vám líbí víc?


pátek 9. září 2016

Koupelny: vybíráme podlahy, obklady, sanitu

Co nového na Starém Bělidle? Máme za sebou jednání s Naturou ohledně smlouvy a také jsme si udělali výlet do koupelnového studia a v tuhle chvíli vybíráme sanitu, armatury, vinylové povrchy do koupelny. Ta bude komplet obložená vynilem od Tarkettu, jak podlaha, tak i zdi. Mě se to moc líbí, protože původně jsme nechtěli ani dlaždičky, ale betonovou stěrku. Nějak nevím, kde se vzal můj odpor k obkladačkám, snad celoživotním užíváním, měli jsme je na chatě i v obytné místnosti a vždycky hrozně studily.

Uznávám, že dnešní dlažby jsou úplně někde jinde a ve spojení s podlahovým vytápěním nejsou ani studené, ale vinyl bude určitě mnohem příjemnější. Váháme, jaké vzory použít. Shodneme se jednohlasně na šedé barvě. Na podlahu asi tmavší a na zdi světlejší. Chvíli jsem uvažovala i o bílé.

Akorát jediné s čím mám problém, je vzor na podlahových vinylech, který je "jak to říct" takový ťupkatý a mě to prostě evokuje nějaké zátěžové krytiny s tramvaje a podobných prostor.
Co se týče sanity tak se nám moc líbí umyvadla Twins od značky Kolo. Chtěli bychom určitě dvě umyvadla, pod to dřevěnou desku (jo a je mi jedno,že to není praktické), a pod desku skříňky. Zrcadlo jsme si vybrali velké, obdélníkové s bílým dřevěným rámem...ach to bude krásy na starém bělidle!


No a armatury nás oslovily od značky Kludi a Tres, ale osobně to vidím na tuhle konkrétní...co vy na to? Zatím jsme prolistovali několik katalogů a ještě uvažujeme o návštěvě Hornbachu a Sika, kde se chceme podívat i po sprchových hlavách. Btw na internetu jsme většinu těch věcí našli i o několik tisíc levněji, takže co se týče těch baterií, tak si je asi koupíme sami. Cha.

Půdorys koupelny zatím řešíme, aby se nám to tam všechno pěkně vešlo, ale povím vám, je to stres. A nejen ta koupelna. Jak o tom člověk pořád přemýšlí, přijde večer z práce a zase řeší něco okolo baráku, nezdá se to, nedovedu si představit, že by to trvalo třeba i rok a půl. Už teď si připadám vyždímaná a to se ještě nekoplo! V nejbližší době nás tedy čeká podpis smlouvy a následně terénní úpravy. Myslím, že jakmile bude tohle za náma, stres trochu opadne, protože úprava pozemku je jedna z věcí, která mě straší i ve snu... Ale víte co? Nacpali jsme stání pro dvě auta vedle baráčku juchů! Situaci vám ukážu už brzo!